هرچند اینفینیتی با تاخیر به ساخت خودروی برقی روی آورده اما امیدوار است که با این مدل، به موفقیت دست یابد. نخستین محصول برقی اینفینیتی یعنی ویژن Qe، در قالب یک سدان آئرودینامیک در نمایشگاه حمل و نقل ژاپن 2023 به نمایش درآمده است.

فرم بدنه اینفینیتی ویژن Qe، نسخه بروزرسانی شده از زبان طراحی این برند یعنی Artistry in Motion یا «اثر هنری متحرک» را به نمایش می­‌گذارد. خطی که از کاپوت آغاز شده، با گذر از گلگیرها به انتهای بدنه می­‌رسد. فرم double arch یا کمان دوتایی هم در جلوپنجره تکرار شده، هرچند که در این مدل با یک عنصر نورانی مواجه هستیم، که عرض سپر جلو را طی کرده است.

چراغ‌های باریک جلو هم تا روی گلگیر جلو امتداد یافته، که اینفینیتی از آن‌ها با عنوان کلیدهای دیجیتالی پیانو یاد کرده است. غیر از LED های دندانه-شکل، لوگوی اینفینیتی هم می­‌درخشد.

اینفینیتی ویژن Qe

فعلا هیچکدام از مشخصات فنی اینفینیتی ویژن Qe شامل قدرت پیشرانه، ظرفیت باتری و شعاع حرکتی اعلام نشده است، اما اینفینیتی از ویژن Qe به عنوان یک خودروی نیرومند یاد می‌­کند. توجه داشته باشید که محصولات قدرتمند این برند در حال حاضر، اینفینیتی Q50 و اینفینیتی Q60 Red Sport هستند، که بیش از 400 اسب‌­بخار قدرت در اختیار دارند.

هرچند هنوز مشخص نیست که اینفینیتی ویژن Qe در چه زمانی تولید می‌شود، اما معلوم شده است که بعد از این مدل یک شاسی‌بلند برقی هم توسط اینفینیتی عرضه خواهد شد.

اینفینیتی ویژن Qe

اینفینیتی همچنان به تولید مدل‌های درون‌سوز ادامه می­دهد چراکه نسل جدید QX80 در سال 2024 معرفی خواهد شد. فرم بدنه این مدل تحت تاثیر کانسپت QX Monograph شکل گرفته که اوایل امسال رونمایی شد. کراس‌­اور کوپه QX65 هم که براساس اینفینیتی QX60 ساخته شده ولی به QX55 شباهت دارد، در سال 2024 معرفی خواهد شد.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

source

توسط