معاملات امروز در بازار بورس روند نزولی داشت و شاخص بورس با کاهش بیش از ۴۶ هزار واحدی نسبت به آخرین روز هفته به یک میلیون و ۹۵۵ هزار واحد رسید.

به گزارش ایسنا، بازار سرمایه در نخستین روز هفته جاری روند نزولی را سپری کرد. شاخص کل بازار بورس با کاهش ۴۶ هزار و ۳۸۴ واحدی نسبت به چهارشنبه هفته گذشته (سوم آبان‌ماه) به یک میلیون و ۹۵۵ هزار واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز در معاملات امروز کاهش ۲۱ هزار و ۹۵۰ واحدی را تجربه کرد و روی ۶۵۴ هزار و ۷۷۵ واحد ایستاد.

در این بازار بیش از ۲۸۸ معامله به ارزشی بالغ بر ۳۹ هزار و ۶۲۶ میلیارد ریال انجام شد.

فولاد مبارکه اصفهان، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، سرمایه‌ گذاری تامین اجتماعی، پالایش نفت اصفهان، بانک ملت، ملی صنایع مس ایران و معدنی و صنعتی چادرملو مهم‌ترین نمادهای تاثیرگذار بر شاخص کل بازار بورس بودند که همه این نمادها روند نزولی را نسبت به آخرین روز هفته گذشته سپری کردند.

بر بازار فرابورس نیز همین روند نزولی حکمفرما بود. شاخص کل در این بازار با ۶۴۷ واحد کاهش نسبت به آخرین روز هفته گذشته به ۲۳ هزار و ۹۲۸ واحد رسید. در این بازار بیش از ۱۳۸ هزار معامله به ارزشی بالغ بر ۲۵ هزار و ۲۰۷ میلیارد ریال انجام شد.

پلیمر آریا ساسول، سرمایه‌ گذاری مالی سپهر صادرات، ایران خودرو دیزل، فولاد هرمزگان جنوب، پتروشیمی زاگرس، سرمایه‌ گذاری صبا تامین و پالایش نفت لاوان تاثیرگذارترین نمادها بر شاخص کل بازار فرابورس بودند که همگی آنها نیز مانند بازار بورس روند نزولی را نسبت به آخرین روز هفته گذشته را تجربه کردند.

انتهای پیام

source

source

توسط