با اعلام و معرفی ۴۵ طرح‌ منتخب در غربالگری اولیه رویداد فناورانه راه هوشمند، تیم‌های برتر پس از شرکت در کارگاه‌های توانمندسازی و منتورینگ، طرح‌های خود را برای ارائه در رویداد دمودی آماده کنند.

به گزارش ایسنا، پس از پایان مهلت دریافت طرح در رویداد فناورانه راه هوشمند، در مجموع ۹۳ طرح از سراسر کشور به دبیرخانه رویداد ارسال شد.

از مجموع طرح‌های دریافتی ۶۱ طرح حقوقی و ۳۲ طرح توسط افراد حقیقی ثبت شده است. همچنین ۳۴ درصد از طرح‌های دریافت شده دارای سطح آمادگی فناوری (TRL) بالاتر از ۶ هستند، به این معنی که نمونه اولیه و در برخی موارد محصول یا خدمات ارائه شده در بازار دارند. ۲۷ درصد از طرح‌های دریافتی نیز در مرحله ایده اولیه قرار داشتند.

در مرحله داوری و غربالگری اولیه طرح‌ها، در مجموع ۴۵ طرح از ۹۳ طرح دریافتی در ۱۰ محور مرتبط با رویداد، به مرحله بعد راه یافتند. فناوران منتخب، پس از شرکت در کارگاه‌های توانمندسازی و منتورینگ، طرح‌های خود را برای ارائه در رویداد دمودی آماده می‌کنند.

برخی از طرح‌های منتخب به این شرح است:

* سامانه مدیریت هوشمند داده‌های ترافیکی

* سامانه هوشمند حمل‌ونقل آی بار

* پترونپ، اولین سامانه حمل و نقل هوشمند پتروشیمی

* گجت اپلیکیشن پیود

* خودروی متصل

* تدوین سیکل رانندگی بومی ایران

* طرح هوشمندسازی، مانیتورینگ و پایش مسیر راه‌ها و AID

* سامانه هوشمند مدیریت رخداد، پشتیبانی و تحلیل داده‌های ترافیکی

* پلتفرم برخط توسعه و تست الگوریتم‌های خودرانی خودروی خودران

* سامانه و اپلیکیشن بازدید میدانی ایمنی ترافیک

* سیستم یکپارچه کنترل و مانیتورینگ ITS

* سامانه های ترددشماری مبتنی بر پردازش سیگنال

* سیستم تشخیص خرابی چراغ‌های جاده‌ای و تونلی

* قفل و ردیاب ضد دستکاری ناوگان باری

* ربات کنترل از راه دور و هوشمند تمیزکننده دوربین‌های مدار بسته

نفرات منتخب رویداد دمودی، علاوه بر دریافت جوایز و حمایت‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از جمله انعقاد قرادادهای بهره‌برداری و استقرار در مرکز نوآوری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، فرصت ارائه طرح‌های خود، در روز رویداد نهایی در برابر نهادهای حامی، بهره‌بردار، سرمایه‌گذاران‌ و علاقه‌مندان را خواهند داشت.

انتهای پیام 

source

توسط