به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از سازمان مالیاتی، شاهین مستوفی مدیرکل دفتر حسابرسی مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور جزئیات مالیات بر خودروهای لوکس را تشریح و اظهار کرد: داده‌‌های مالکان خودروهای بالای 3 میلیارد تومان که مشمول قانون مالیات بر خودروهای لوکس می‌‌شوند، از نیروی انتظامی دریافت و بر مبنای این اطلاعات، برای این مالکان پیامک ارسال شده‌ است.

وی با بیان این‌که مهلت نهایی پرداخت مالیات خودروهای لوکس و گران‌قیمت تا پایان بهمن ‌ماه است، افزود: این پیامک برای مالکانی که هر یک از خودروهای آنها بالای 3 میلیارد تومان قیمت دارد، ارسال شده و اگر کسی چند خودرو داشته ‌باشد و مجموع آنها به بالای این رقم می ‌رسد، مشمول مالیات بر خودروهای لوکس نخواهد بود.

مدیرکل دفتر حسابرسی مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور، گفت: تعداد خودروهای لوکس مشمول مالیات 151 هزار و 924 خودرو بوده که در مجموع پیش‌ بینی می ‌شود 2800 میلیارد تومان مالیات از خودروهای گران‌قیمت اخذ شود.

مستوفی با بیان این‌که کمتر از یک ماه از ارسال پیامک به مالکان خودروهای لوکس و گران‌قیمت می ‌گذرد، گفت: تاکنون 775 نفر، مالیات خود را تسویه کرده ‌اند که رقمی حدود 6 میلیارد و 700 میلیون تومان از این طریق وصول شده‌ است.

انتهای پیام/

source

توسط