Nyobolt EV که توسط جولیان تامسون طراحی و توسط Callum همراه با Nyobolt توسعه داده و اجرا شده، قرار است دارای فناوری باتری پیشرفته جدید شرکت مستقر در کمبریج باشد که می‌تواند در کمتر از 6 دقیقه به‌طور کامل شارژ شود.

Sai Shivareddy، مدیرعامل شرکت Nyobolt گفت: «باز کردن چالش‌هایی که طراحان خودروهای الکتریکی با آن‌ها مواجه هستند، کلید توسعه باتری‌های شارژ سریع ما بوده است. پیش از این، فعال کردن یک وسیله‌نقلیه با وزن سبک با شارژ سریع بدون به‌خطر انداختن طول عمر آن امکان‌پذیر نبود. بنابراین مردم به‌بسته‌های باتری پرهزینه و بزرگ در خودرو متکی بودند. با فناوری منحصربه‌فردی که در اختیار داریم، به‌شارژ 6 دقیقه‌ای خودروهایمان دست یافته‌ایم و بسته‌های باتری کوچک‌تری را توسعه داده‌ایم که می‌توانند انرژی و شارژ بیشتری را در زمان کمتری ارائه دهند.»

David Fairbairn، مدیرعامل Callum گفت: «فناوری پیشگام باتری Nyobolt فرصتی منحصر به‌فرد و الهام‌بخش برای پشتیبانی در طراحی و اجرای یک وسیله‌نقلیه برای نشان دادن راه رو به‌جلو در اختیار ما قرار داده است. خلاقیت مشترک، قابلیت‌های مهندسی و تلاش‌های Nyobolt، جولیان تامسون و کالوم منجر به‌یک خودرو الکتریکی شده است که نه تنها از نظر فنی برای صنعت هیجان‌انگیز است، بلکه دیدن آن زیباست.»

Nyobolt EV نتیجه این همکاری است – خودرویی اسپرت با حضور بیشتر و نسبت‌های اغراق‌آمیز. روی چرخ‌های 19 اینچی دور تا دور نشسته، بدنه کم‌ارتفاع آن 100 میلی‌متر عریض‌تر و 150 میلی‌متر طولانی‌تر از الهام‌بخش آن است. درحالی که حالت تهاجمی و حالت خمیده‌ای دارد که یادآور نمونه اصلی است. مسیر عریض جلو به‌سرعت به‌داخل بدنه می‌چرخد و مجددا به‌سمت قوس‌های عضلانی عقب با علامت «دم اردک» برمی‌گردد و شکل ساعت شنی منحصربه‌فردی ایجاد می‌کند.

به‌توسعه سطوح محکم خودرو با تمرکز بر خطوط ساختاری و تمیز برای پانل‌های کامپوزیتی سبک آن توجه ویژه‌ای شده است. دور کمر خودرو بلند شده و نسبت‌های جسورانه Nyobolt EV را اغراق‌آمیزتر کرده و «گرافیک پایین جاده» چشمگیر است. خطوط جداکننده شفاف‌تر برای صدف‌های جلو و عقب و رکاب‌های حاشیه‌دار، منعکس‌کننده ویژگی‌های Elise هستند.

در کنار گرافیک ورودی خنک‌کننده جلو و عقب یک پانل سقف کامپوزیت سفت و سخت متضاد را می‌توان برای یک موتور روباز باز کرد و برداشت.

الک جونز، سرپرست خلاق Callum گفت: «هدف تکامل طراحی و به‌روز کردن آن و حفظ شخصیت نمادین خودرو اسپرت بود که در Elise بسیار مورد استقبال قرار گرفت. به‌طور باورنکردنی و به‌لطف رابطه کاری نزدیک بین تیم‌های طراحی و مهندسی Callum ما توانسته‌ایم تصاویر اولیه خود را درک کنیم و دید منحصر به‌فردی در دنیای واقعی داشته باشیم.»

Nyobolt با هدف قرار دادن یک راه‌حل صنعتی برای شارژ، تامین مواد باتری و تخریب آن، فناوری باتری جدیدی را نشان می‌دهد که کوچک‌تر، سبک‌تر و سریع‌تر شارژ می‌شود.

source

توسط