به گزارش پرشین خودرو، این اقدام در راستای مجموعه اقدامات استراتژیک گروه صنعتی ایران خودرو برای ایجاد تحول در توسعه محصولات با کیفیت و مطابق با فناوری‌های روز دنیا صورت گرفته است.

براساس این گزارش، توافق یادشده، در ادامه توافقات صورت گرفته برای داخلی سازی گیربکس دوکلاچه WET-۷DCT و توافق‌نامه توسعه همکاری‌های مشترک با گروه صنعتی دانگ فنگ که با حضور وزیر صمت امضا شد، می تواند گام بزرگی در ایجاد تحول در ایران خودرو باشد.

شرکت LAUNCH یکی از بزرگ‌ترین و باقدمت‌ترین مراکز طراحی خودرو در کشور چین است که با ایجاد ۲۷ شعبه در کشور چین و چهار کشور دیگر، همکاری‌های نزدیکی با بیشتر خودروسازان چینی در حوزه طراحی و مهندسی خودرو و سیستم‌های زیرمجموعه خودرویی دارد.

تجربیات این شرکت در حوزه طراحی استایل، طراحی بدنه و تزیینات، طراحی شاسی و سیستم‌های دینامیک خودرو، محاسبات مهندسی CAE، طراحی و مهندسی قوای محرکه و همچنین مهندسی و کیفیت تولید انبوه در خودروهای سواری و تجاری و در حوزه خودروهای پاک از جمله هیبریدی و برقی، طیف گسترده‌ای از همکاری‌ها به منظور انتقال و ارتقای دانش فنی را برای گروه صنعتی ایران خودرو و صنعت خودروی ایران به همراه خواهد آورد.

طی این توافق‌نامه مقرر شده است، با ایجاد این مرکز مشترک در ایران، مهندسان و متخصصان حوزه طراحی و مهندسی خودرو از دو طرف در این مرکز مستقر شده و نسبت به اجرای پروژه‌های مشترک، اقدام کنند.

این برای اولین بار در تاریخ صنعت خودروی ایران است که یک شرکت مطرح بین المللی در زمینه طراحی و مهندسی خودرو نسبت به تاسیس دفتر مشترک طراحی با یکی از خودروسازان داخلی اقدام کرده است و امید می‌رود، تدوام این همکاری موجب ارتقای دانش فنی و مهندسی خودرو و افزایش کیفیت محصولات گروه صنعتی ایران خودرو شود.

source

توسط