به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، شیائومی چند سالی است که تصمیم به ساخت خودرو برقی گرفته است؛ از آنجایی که پروژه خودرویی “اپل” بارها به تعویق افتاده است، طرفداران Mi نیز در این فکر هستند که شیائومی چه زمانی نوآوری‌های خود را معرفی خواهد کرد.

چند عکس از خودروهای الکتریکی شیائومی SU7، SU7 Pro و SU7 Max در وب سایت وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین منتشر شده است. هر سه مدل تقریباً 5 متر طول و تقریباً 2 متر عرض دارند و همگی پنج نفره هستند.

کشور چین ,

لوگوی Mi و نام تجاری شیائومی در جلو و پشت خودروها دیده می‌شود. این بدان معناست که شیائومی در مسیر تأمین‌کنندگان هواوی قرار نمی‌گیرد بلکه از برند خود برای بازاریابی خودروها استفاده می‌کند.

مدل‌های Pro و Max می‌توانند با سرعت 265 کیلومتر در ساعت حرکت کنند در حالی که حداکثر سرعت مدل معمولی به 210 کیلومتر در ساعت محدود شده است. باتری‌های این خودروها توسط شرکت فناوری (CATL) و شرکت دیگری متعلق به تولیدکننده خودروهای الکتریکی چینی BYD عرضه خواهد شد.

کشور چین ,

موتورها نیز توسط دو شرکت ساخته خواهند شد: یکی متعلق به شرکت Innovance Tech مستقر در شنژن و دیگری سرمایه‌گذاری مشترک بین بوش و شرکتی متعلق به SAIC Motor است. این خودروها توسط یک شرکت متعلق به گروه BAIC یک خودروساز دولتی مستقر در پکن تولید خواهند شد.

ویژگی‌های نرم‌افزاری این پروژه به هیچ وجه در سایت مربوطه توضیح داده نشده و هنوز نمی‌دانیم که شیائومی چه ویژگی‌های هوشمندی برای خودروهای خود دارد. شیائومی پیشتر گفته بود که می‌خواهد نخستین خودروی این شرکت را در سال 2024 به تولید انبوه برساند.

انتهای پیام/

source

توسط