فونیکس ضمن حضور در نمایشگاه تحول صنعت خودرو، محصولات برقی و هیبریدی این شرکت شامل تیگو 7 پرو پلاگین هیبرید را در معرض نمایش گذاشت.

فونیکس تیگو 7 پرو e پلاس از نظر طراحی ظاهری تا حد زیادی مشابه با تیگو 7 پرو مکس است. البته در بخش سپر جلو تغییراتی در گوشه ها دیده می شود و تریم آبی رنگی که روی آن اجرا شده به پلاگین هیبریدی بودن این خودرو اشاره کرد.

این خودرو مجهز به یک موتور 1.5 لیتری توربو با 156 اسب بخار قدرت و 230 نیوتن متر گشتاور به همراه دو موتور برقی برای این خودرو نصب شده و گیربکس نیز از نوع DHT سه سرعته است. این سیستم پلاگین هیبریدی در بهترین حالت قادر به تولید 326 اسب بخار قدرت و 510 نیوتن متر گشتاور بوده و برای موتورهای برقی هم یک پک باتری 19.27 کیلووات ساعتی نصب شده است. این خودرو به دلیل وزن کمتر و ابعاد کوچکتر نسبت به تیگو 8، در حالت شارژ کامل باتری ها مسافت بیشتری را در حالت تمام برقی طی می کند و یقینا فول رنج در صورت مصرف بنزین و برق مسافت بیشتری را می پیماید.

برند فونیکس که از ابتدای فعالیت خود با روح لاکچری، نوآوری و هدف افزایش استانداردهای تکنولوژی در سطح بازار خودرو کشور ظهور کرد، حالا در فصلی از پوست انداختن، بیش از همیشه روی تحول تکنولوژی سوخت محصولات خود، بهره‌گیری از انرژی‌های نوین یعنی پروژه NEV تمرکز کرده است. فونیکس که کمپین «ترسیم زندگی بدون مرز» را با رونمایی رسمی از آریزو 6 جی‌تی و نمایش فناوری PHEV در نمایشگاه اصفهان آغاز کرد، حال این کمپین را در نمایشگاه تحول صنعت خودرو تهران دنبال می کند.

اصطلاح NEV (New Energy Vehicles) برای فونیکس به خودروهایی با سوخت غیرفسیلی اشاره دارد که در گام نخست با رونمایی از تیگو 8 پرو e پلاس – به عنوان اولین خودروی پلاگین هیبرید (PHEV) مونتاژ ایران – در تیر ماه سال جاری آغاز شد. در ادامه نیز فونیکس قصد دارد با ارائه خودروهای مبتنی بر تکنولوژی PHEV (سوخت ترکیبی برق و بنزین با امکان شارژ خانگی) و EV (تمام برقی)، خط تازه محصولات خود را دنبال کند. فناوری پلاگین-هیبرید مزایایی از جمله صدای بسیار کم در مقایسه با رقبا، شتاب خیره کننده و سازگاری با محیط زیست را ارائه می دهد. تیگو 8 پرو e پلاس، مبتنی بر تکنولوژی PHEV یک نمونه عالی از این فناوری است که تا 70 کیلومتر برد تمام الکتریکی و تا 950 کیلومتر برد ترکیبی دارد. 

از اصفهان…

نمایشگاه اصفهان صحنه مناسبی برای فونیکس بود تا تعهد خود را به راهکارهای پیشرفته سازگار با محیط زیست نشان دهد. فناوری PHEV در محصولات فونیکس، نشان دهنده تعهد این برند برای شکل دادن به آینده ای بی حد و حصر برای رانندگان است که بهترین موتورهای احتراق داخلی را برای تجربه رانندگی بی نظیر، با موتورهای الکتریکی ترکیب می‌کند. همچنین آریزو 6 جی‌تی که در میان انتظارات زیادی رونمایی شد، مظهر برتری طراحی و قدرت تکنولوژیکی فونیکس است. Arrizo 6 GT با طراحی تهاجمی، ویژگی‌های ایمنی و رفاهی پیشرفته، موتور قدرتمند و رکورد شتاب سدان‌های مونتاژی با حدود 7 ثانیه، استانداردهای جدیدی را در صنعت خودرو تعیین می‌کند.

…تا تهران

حالا با نزدیک شدن به روزهای اوج کمپین «فونیکس؛ ترسیم زندگی بدون مرز» در نمایشگاه تحول صنعت خودرو که از 23 تا 26 آبان در حال برگزاری است، این برند تازه‌ترین تحولات خود را به نمایش گذاشته است. فونیکس می‌کوشد تجارب همه جانبه‌تری را برای بازدیدکنندگان ارائه دهد تا بتوانند نگاهی دقیق‌تر به فناوری تحول آفرین PHEV و فرصتی برای کشف سایر محصولات و تکنولوژی‌های این برند داشته باشند. با همراهی تحولات فونیکس که زندگی بدون مرز را از طریق نوآوری و فناوری شکل می‌دهد می‌توان به تحقق تجربه‌ای بی حد و حصر در صنعت خودرو امیدوار بود.

 

source

توسط