به گزارش پرشن خودرو، عباس علی آبادی با بیان این مطلب تاکید کرد که خودروهای برقی به دلیل سازگاری با محیط زیست، در اولویت حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت در بازدید از غرفه گروه سایپا در دومین نمایشگاه تحول صنعت خودرو، در جریان برنامه‌های این گروه خودروسازی برای عرضه(با همکاری شرکای خارجی) و تولید داخل،‌ خودروهای برقی قرار گرفت و تاکید کرد: خودرو برقی از آنجا که سازگار با محیط زیست است و همچنین مشکل سوخت را حل می‌کند، در اولویت حمایت است، لذا هم خودروسازی که در مسیر برقی‌شدن است و هم مصرف کننده‌ای که سفارش خودروی برقی دارد، در اولویت تأمین ارز است. بر این اساس آمادگی داریم مشکل ارزی این حوزه را بدون محدودیت برای تأمین خودرو برقی رفع کنیم.

وی افزود: وزارت صمت با تمام ظرفیت‌ خود خودروسازان را تشویق به تولید خودروهای برقی می‌کند؛‌ امیدواریم خودروسازان با سرعت بیشتری به طرح برقی‌سازی ناوگان حمل و نقل کشور کمک کنند. در حال حاضر هر خودروسازی داخلی حداقل یک خودرو برقی را در دست ساخت دارد.

گروه خودروسازی سایپا در دومین نمایشگاه تحول صنعت خودرو، در حوزه خودروهای برقی به صورت جدی ورود و با همکاری شرکای تجاری خود، خودروهای برقی را عرضه کرده است که از خودروهای به روز،‌ برتر و باکیفیت بازار خودروی جهان است و البته در کنار این امر خودروهای تولید داخل که توسط مهندسان داخلی برقی شده‌اند،‌ در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته است.

source

توسط