یک شرکت تحقیقاتی فهرست بدترین رمزهای عبور سال ۲۰۲۳ را منتشر کرده و می‌گوید اگر این‌ها را انتخاب کنید، اکانت شما زیر ۱ ثانیه هک می‌شود!

مؤسسه تحقیقاتی NordPass، تحقیقات جدیدی را انجام داده که ۲۰۰ تا از آسان‌ترین و بدترین رمزهای عبور سال ۲۰۲۳ را نشان می‌دهد. در این گزارش آمده است که کاربران آسان‌ترین رمزهای عبور را برای اکانت‌های استریم فیلم و موسیقی انتخاب می‌کنند، در حالی که پیچیده‌ترین و سخت‌ترین پسوردها متعلق به اکانت‌های مالی مثل اینترنت بانک‌ها است. شاید تصور کنید که رمزعبور سرویس‌های استریم اهمیت زیادی ندارد، اما همین هم می‌تواند باعث دزدیده شدن اطلاعات کاربران شود.

در سال ۲۰۲۳، ساده‌ترین رمز عبوری که آمریکایی از آن استفاده می‌کنند «۱۲۳۴۵۶» است. این درحالیست که پیش از این عبارت “guest” به‌معنای مهمان، رتبه اول را در اختیار داشت. حدود یک سوم محبوب‌ترین رمزهای عبور جهان از توالی اعداد مثل «۱۲۳۴۵۶۷۸۹» و «۱۲۳۴۵» و همچنین «۰۰۰۰۰۰» شکل گرفته‌اند. نکته وحشتناک این گزارش در جاییست که نشان می‌دهد ۷۰ درصد رمزهای عبور محبوب امسال را می‌تواند در کمتر از یک ثانیه هک کرد!

بدترین رمزهای عبور سال ۲۰۲۳

یکی دیگر از نکات جالبی که در تحقیقات جدید به آن اشاره شده، این است که کاربران اینترنتی به‌جای بهبود عادات اشتباه در انتخاب رمز عبور، دقیقا برخلاف جهت حرکت کرده و از همان رمزهای عبور پیش‌فرض استفاده می‌کنند. به‌طور مثال رمز عبور “admin” سومین پسورد محبوب سال ۲۰۲۳ آمریکایی‌ها بوده است. این رمز ورود پیش‌فرض حساب‌های کاربری دستگاه‌های مختلفی مثل روترها است.

محققان معتقدند که با توجه به خطرات وحشتناکی که رمزهای عبور پیش پا افتاده برای کاربران به‌همراه دارند، استفاده از روش‌های جایگزین برای احراز هویت ضروری است. یکی از آن‌ها تکنولوژی Passkey است که می‌تواند جایگزین نوآورانه‌ای برای پسوردها باشد.

بدترین رمزهای عبور سال ۲۰۲۳

در زیر فهرستی از بدترین رمزهای عبور سال ۲۰۲۳ را مشاهده خواهید کرد که کاربران آمریکایی عمدتا از آن‌ها استفاده می‌کنند:

رتبه رمز عبور زمان برای هک
۱ ۱۲۳۴۵۶ زیر ۱ ثانیه
۲ password زیر ۱ ثانیه
۳ admin زیر ۱ ثانیه
۴ ۱۲۳۴ زیر ۱ ثانیه
۵ UNKNOWN ۱۷ دقیقه
۶ ۱۲۳۴۵۶۷۸ زیر ۱ ثانیه
۷ ۱۲۳۴۵۶۷۸۹ زیر ۱ ثانیه
۸ ۱۲۳۴۵ زیر ۱ ثانیه
۹ abc123 زیر ۱ ثانیه
۱۰ Password زیر ۱ ثانیه
۱۱ Password1 زیر ۱ ثانیه
۱۲ password1 زیر ۱ ثانیه
۱۳ ۱۲۳۴۵۶۷۸۹۱۰ زیر ۱ ثانیه
۱۴ 1q2w3e4r زیر ۱ ثانیه
۱۵ ۱۲۳۴۵۶۷ زیر ۱ ثانیه
۱۶ shitbird ۵ دقیقه
۱۷ ۱۲۳۴۵۶۷۸۹۰ زیر ۱ ثانیه
۱۸ ۱۲۳۳۲۱ زیر ۱ ثانیه
۱۹ reset ۱۰ ثانیه
۲۰ qwerty زیر ۱ ثانیه

source

توسط