شهردار نیویورک اعلام کرد که قصد دارد زیرساخت‌های این شهر در زمینه خودروهای برقی را تقویت کند و از جمله برنامه‌های آن می‌توان به راه‌اندازی سرویس تاکسی هوایی تا سال 2025 اشاره کرد.

استارتاپ حوزه حمل‌و‌نقل Joby Aviation، این هفته همزمان با کنفرانس مطبوعاتی «اریک آدامز»، شهردار نیویورک، یک پرواز آزمایشی با هواگرد پرواز و فرود عمودی برقی (eVTOL) خود در شهر نیویورک انجام داده است. تاکسی هوایی Joby در حال حاضر خودران نیست و یک خلبان با سابقه به نام «جیمز دنهام» این پرواز آزمایشی را انجام داده است.

دنهام خلبان آزمایش‌های اصلی تاکسی‌های پرنده Joby Aviation است که تست‌های آن از اوایل اکتبر آغاز شده است. این استارتاپ هم‌اکنون در سومین مرحله از پنج مرحله صدور گواهینامه FAA است.

آزمایش تاکسی هوایی بر فراز منهتن

آدامز در کنفرانس خود گفت:

«امروز ما پایداری را به آسمان و خیابان‌هایمان می‌آوریم و نیویورکی‌ها می‌توانند در حالی که ما زیرساخت بالگردگاه (Heliport) خود را تقویت می‌کنیم، برق این تاکسی‌ها را در آسمان شهر احساس کنند. چشم‌انداز ما برای بالگردگاه مرکز شهر منهتن، ساخت اولین بالگردگاه جهان با زیرساخت موردنیاز برای هواپیماهای برقی است و این دارایی عمومی را برای نیویورکی‌ها به‌عنوان مرکزی برای حمل‌و‌نقل پایدار و تحویل محلی به کار می‌گیرد.»

اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، Joby Aviation قصد دارد تا سال 2025 پروازهای تجاری این سرویس را بین «بالگردگاه مرکز شهر منهتن» و «فرودگاه بین‌المللی جان اف کندی» آغاز کند. این مسافت حدود هفت دقیقه طول خواهد کشید و در بالگردگاه پنج دقیقه زمان صرف شارژ مجدد eVTOL خواهد شد.

البته این برنامه‌ها زمانی عملی خواهند شد که مقامات شهری این شرکت را به‌عنوان ارائه‌دهنده رسمی eVTOL انتخاب کنند. در حال حاضر یک استارتاپ دیگر با نام Volocopter نیز روی انجام پروازهای تجاری در نیویورک کار می‌کند. خودروی برقی دو سرنشینه آن‌ها تاکنون بیش از 2000 پرواز آزمایشی را پشت‌سر گذاشته است.

source

توسط