به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، بیش از چهل روز از آغاز عملیات طوفان الاقصی می‌گذرد، عملیاتی که در جبهه نابرابر حامیان اسرائیل و فلسطین و غزه مظلوم همچنان مقاومت رزمندگان فلسطینی حماس، تصاویر بی بدیلی را خلق می‌کند. رژیم صهیونیستی در ناتوانی مقابله با رزمندگان حماس جنایات بی‌حد و مرزی را در مناطق مسکونی، درمانی و آموزشی غزه به راه انداخته است. مقاومت فلسطین با تقدیم چند هزار شهید در این معرکه همچنان ایستادگی می‌کند.

مقام معظم رهبری تا کنون درباره مقاومت فلسطین سخنان صریح و شفافی را عنوان کرده و از نابودی قریب الوقوع رژیم صهیونیستی خبر داده‌اند. بیانات آیت الله العظمی خامنه‌ای در زمینه نبرد طوفان الاقصی دقیق‌تر و همراه با کلیدواژه‌های قابل تأملی بوده است که بارها مورد توجه تحلیل گران و صاحب نظران مسائل بین المللی قرار گرفته است. سخنان ایشان ضمن اینکه درد دل مردم فلسطین است و امید پیروزی آنان را در پی دارد، وحشتی بر دل عمال رژیم کودک کش اسرائیل می‌اندازد.

پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری در ادامه انتشار محصولات فرهنگی  و رسانه‌ای درباره عملیات موفق رزمندگان مقاومت با عنوان طوفان الاقصی  به بررسی و مرور نکاتی از بیانات رهبری درباره مقاومت فلسطین و غزه در نبرد اخیر پرداخته است. این نکات در قالب اینفوگرافی(اطلاع نگاشت) و نماهنگ است. 

مقام معظم رهبری در 18 مهرماه 1402 از شکست رژیم صهیونیستی یاد کرده و فرمودند: «در این قضیّه‌ پانزدهم مهر به این طرف، رژیم غاصب صهیونیستی، هم از لحاظ نظامی، هم از لحاظ اطّلاعاتی، یک شکست غیر قابل ترمیم خورده؛ شکست را همه گفتند، تأکید من به «غیر قابل ترمیم بودن» است.‌ من می‌گویم این زلزله‌ ویرانگر توانسته است بعضی از سازه‌های اصلی حاکمیّت رژیم غاصب را ویران کند که تجدید بنای آن سازه‌ها به این آسانی امکان‌پذیر نیست. بعید است که رژیم غاصب صهیونیستی با همه‌‌های‌وهویی که می‌کند، با همه‌ی حمایت‌هایی که امروز در دنیا از سوی غربی‌ها از او می‌شود، بتواند آن سازه‌ها را ترمیم کند.من عرض می‌کنم از شنبه‌ پانزدهم مهر، رژیم صهیونیستی دیگر رژیم صهیونیستیِ قبلی نیست و ضربه‌ای که خورده است به این آسانی قابل جبران نیست.»

با توجه به سخنان ایشان چرا شکست صهیونیست‌ها در عملیات طوفان الاقصی غیرقابل ترمیم است؟ تحلیلگران با نقطه نظرات متفاوتی به این سوال پاسخ می‌دهند. اینفوگرافی(اطلاع نگاشت) سخنان متخصصان و صاحب نظران این بحث در ادامه قابل مشاهده است:

پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری , آیت‌الله سید علی خامنه‌ای , طوفان الاقصی , جبهه مقاومت اسلامی , نوار غزه , کشور فلسطین , جنبش مقاومت اسلامی |حماس , رژیم صهیونیستی (اسرائیل) ,تغییر موازنه قدرت

رهبر معظم انقلاب در 17 اردیبهشت ماه 1400 فرمودند: «موازنه‌ی قوا به نفع فلسطینی‌ها بشدّت تغییر کرده است؛ دشمن صهیونیست سال به سال ضعیف‌تر شده است.» اینفوگرافی(اطلاع نگاشت) تغییر موازنه قدرت در واقع مروری بر روند تغییر موازنه قوا به نفع مقاومت فلسطینی است که در ادامه می آید:

پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری , آیت‌الله سید علی خامنه‌ای , طوفان الاقصی , جبهه مقاومت اسلامی , نوار غزه , کشور فلسطین , جنبش مقاومت اسلامی |حماس , رژیم صهیونیستی (اسرائیل) ,قدرت ایمان، پیروز میدان

رهبر معظم انقلاب 10 ابان ماه 1402 فرمودند: «فاجعه‌ای که در غزّه به وسیله‌ صهیونیست‌ها و به کمک آمریکایی‌ها و در واقع به دست آمریکایی‌ها دارد اتّفاق می‌افتد، یک فاجعه‌ بی‌نظیر است. میدان، میدان غزّه و اسرائیل نیست، میدان حق و باطل است. میدان، میدان استکبار و ایمان است؛‌ یک طرف قدرت ایمان، یک طرف قدرت استکبار. البتّه قدرت استکبار با فشار نظامی و بمباران و فاجعه و جنایت پیش می‌آید، امّا قدرت ایمان بر همه‌ اینها به توفیق الهی غلبه پیدا خواهد کرد.» نماهنگ «‌قدرت ایمان، پیروز میدان» با تکیه بر این بخش از بیانات رهبری تولید و منتشر شده است:

 

.

 

اِنَّ وَعدَ اللهِ حَق

رهبر معظم انقلاب فرمودند: «ما شک نداریم که «اِنَّ وَعدَ اللهِ حَق»‌؛ وعده‌ الهی حق است. وَ لا یَستَخِفَّنَّکَ الَّذینَ لا یوقِنون‌‌؛ اینهایی که به وعده‌ الهی یقین ندارند، با منفی‌بافی‌های خودشان شما را باید متزلزل نکنند، سست نکنند. و ان‌شاءالله پیروزی نهایی و نه چندان دیر، با مردم فلسطین و فلسطین خواهد بود.»

نماهنگی با تکیه بر این بخش از بیانات معظم له تولید شده است. قرائت اختصاصی این بخش از آیات در نماهنگ «اِنَّ وَعدَ اللهِ حَق» توسط قاری بین‌المللی، سعید پرویزی انجام شده است:

 

.

انتهای پیام/

source

توسط