در پی بوجود آمدن حواشی پردیس کیش دانشگاه شریف ، جشن فارغ‌التحصیلی دانشجویان این دانشگاه بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های ایرانی و خارجی داشته است.

حواشی پردیس کیش دانشگاه شریف مثل بمبی در رسانه‌های ایرانی و خارجی و همچنین شبکه‌های اجتماعی صدا کرده است. این حواشی مربوط می‌شود به جشن فارغ‌التحصیلی دانشجویان این دانشگاه که برخی از آنان با کشف حجاب اوضاع تشنج‌برانگیزی بوجود آوردند.

در پی انتشار ویدئوی این جشن، رئیس دانشگاه از سمت خود استعفا داد و وزارت علوم نیز اعلام کرد که با خاطیان این اتفاق به صورت قانونی برخورد خواهد شد. در ادامه می‌توانید جزئیات مربوط به این رفتار هنجارشکنانه و واکنش برخی مسئولین را مطاالعه کنید.

بیشتر بخوانید: درخواست قالیباف برای افزایش 25 درصدی ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

حواشی پردیس کیش دانشگاه شریف

به تازگی ویدئویی از مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان پردیس کیش دانشگاه شریف با کشف حجاب در فضای مجازی منتشر شده که حواشی بسیار زیادی را بوجود آورده است. در این خصوص علی شمسی‌پور، سخنگوی وزارت، تحقیقات و فناوری درباره این ویدئو در شبکه اجتماعی ایکس نوشت:

پیرو اتفاقات ناهنجاری که در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان پردیس کیش دانشگاه صنعتی شریف افتاده است، وزیر علوم دستور پیگیری و بررسی و اعلام نتیجه ظرف ۴۸ ساعت صادر کرد.

عذرخواهی مسئولین دانشگاه صنعتی شریف به دلیل حواشی پردیس کیش

در پی بوجود آمدن حواشی کشف حجاب دختران فارغ‌التحصیل پردیس کیش دانشگاه شریف، روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف بیانیه زیر را منتشر کرد:

«بسمه تعالی

مراسم دانش‌آموختگی ۸۱ نفر از دانشجویان پردیس بین‌الملل دانشگاه صنعتی شریف در جزیره کیش، روز پنجشنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۲، برگزار شد.

متأسفانه، در بخش پایانی مراسم، هنگام اهدای جوایز و گرفتن عکس دسته‌جمعی، مواردی از عدم رعایت شئونات و قوانین مشاهده شد که در شأن خانواده بزرگ دانشگاه صنعتی شریف نبود و منجر به امتناع رئیس و معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه از مشارکت در اهدای بخشی از جوایز و ترک سالن همایش از سوی رئیس دانشگاه شد.

دانشگاه صنعتی شریف، ضمن محکوم‌کردن ناهنجاری اتفاق‌ افتاده در آن مراسم و عذرخواهی از خانواده معظم شهدا و ایثارگران و همه دلسوزان جمهوری اسلامی ایران، اهتمام مسئولین دانشگاه به برخورد جدی با مسببین این رخداد و افرادی که در این زمینه قصور یا تقصیری داشته‌اند را در اسرع وقت اعلام می‌کند.»

استعفای رئیس پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه شریف

دکتر علی سلک غفاری، رئیس پردیس بین‌المللی کیش ضمن انتشار پیامی درخصوص حواشی بوجود آمده، از سمت خود استعفا داد. این پیام در خطاب به دکتر رسول جلیلی، رئیس دانشگاه صنعتی شریف و و رئیس هیئت امنای پردیس کوروش، ارسال شده است. متن این پیام را در پایین بخوانید:

«ضمن اظهار تأسف از عدم رعایت مقررات و شئونات دانشگاهی برخی از دانش‌آموختگان این پردیس، ضمن عدم تأیید این رفتار خارج از عرف، به‌منظور صیانت از ارزش‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی و حفظ شأن دانشگاه صنعتی شریف، ادامه مسئولیت به‌عنوان رییس پردیس بین‌الملل شریف کیش را به صلاح نمی‌دانم و بدینوسیله استعفای خود را به آن مقام و هیات امنای پردیس بین‌الملل شریف کیش تقدیم می‌دارم.»

حواشی پردیس کیش دانشگاه شریف
حواشی پردیس کیش دانشگاه شریف

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره حواشی بوجود آمده در پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه شریف چیست؟ نظرات خودرو در بخش کامنت‌ها با تکراتو درمیان بگذارید.

source

توسط