به گزارش خبرگزاری تسنیم، کنسرت گروه «مهربانی» به آهنگسازی و رهبری سلمان سالک، با هنرنمایی 150 خواننده و نوازنده از سازهای سنتی و محلی و با همکاری ارکستر فرهنگ و هنر – مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد 46 روی صحنه می‌رود.

این کنسرت که توسط موسسه فرهنگی هنری آوای مهربانی برگزار می‌شود، در تاریخ‌ها 22 و 24 آبان 1402 در تالار وحدت به اجرا در خواهد آمد.

سلمان سالک درباره این اجرا می‌گوید: آنچه پیش روی مخاطبان قرار می‌گیرد، تجربه‌ای است که حاصل کنار هم قرار گرفتن سازهای زهی، مضرابی، بادی، کوبه‌ای و آواز ایرانی است. همه این‌ها در کنار هم، در قالب ارکستری بزرگ نواخته و خوانده می‌شود. در این کنسرت قطعاتی با فواصل موسیقی دستگاهی به صورت چندصدایی برای سازها و همخوانان موسیقی ایرانی، توسط اینجانب ساخته و تنظیم شده است.

او با اشاره به استقبال مخاطبان از اجرای این کنسرت تاکید می‌کند: در ابتدا قرار بود کنسرت گروه «مهربانی» در یک سانس و در تاریخ 24 آبان برگزار شود. با توجه به استقبالی که از این اجرا شد، کنسرت را برای 23 آبان تمدید کردیم اما این تاریخ به دلیل برنامه‌هایی که در تالار وحدت قرار بود اجرا شود، به روز 22 آبان تغییر کرد.

سالک ادامه می‌دهد: خوشبختانه استقبالِ علاقه‌مندان به موسیقی از این اجرا به گونه‌ای بود که بلیت‌های نخستین اجرای ما در کمتر از 7 ساعت به فروش رفت و در حال حاضر سانسی که تمدید کرده‌ایم هم کل بلیت‌هایش به فروش رفته است.

بخش نخست این برنامه به اجرای آثار کُرال ایرانی ساخته سلمان سالک روی اشعاری از مولانا و سایه اختصاص دارد. در این بخش ارکستری بزرگ متشکل از 120 نوازنده و 30 خواننده روی صحنه حاضر خواهند بود. بخش دیگر این برنامه به اجرای 10 قطعه از موسیقی نواحی ایران با ارکستری متشکل از 35 نوازنده و خواننده اختصاص دارد.

کنسرت‌ , تالار وحدت ,انتهای پیام/

source

توسط