به گزارش خبرگزاری تسنیم، مستورا دو کتاب متفاوت با یک عنوان مشترک است که انتشارات تلاوت به همت سازمان دارالقرآن الکریم آن را منتشر کرده و هر دو اختصاص به حفظ موضوعی 12 آیه مرتبط با عفاف و حجاب دارند.  یک مجلد با عنوان «مستورا؛ بخوانید، ببینید و بشنوید» در قطع رقعی در 180 صفحه انتشار یافته است که به شرح و تفسیر جداگانه هر یک از این آیات می‌پردازد. این شرح و تفسیر، با زبانی امروزی و ساده، مناسبت زیادی با شرایط کنونی جامعه خودمان دارد؛ یعنی آیات را در ظرف زمان امروز توضیح می‌دهد.  

نویسندگان کتاب، امیررضا و امیرحسین صفاریان  در مقدمه آن آورده‌اند: «… متن واحد با حجمی به اندازه قرآن کریم، چگونه می‌تواند مسائل هزار و چند صد ساله همه جوامع مختلف از زمان نبی مکرم (ص) تا امروز را عهده‌دار شده و برای آینده بشریت تا ظهور {قیامت} نیز همین ادعا را داشته باشد؟ … در همین راستا به عنوان قدمی بسیار کوچک، کتاب حاضر چنین نگاشته شده است که پس از بحث کوتاهی از وظیفه ما در فهم و تبیین و تبلیغ کلام الهی، ابعادی از نزاع دیرینه شیطان و انسان و تقابل امروزین آن‌ها در قرآن پیگیری می‌شود، تا در مواجهه‌ای واقعی برخی آیات درباره زن و خانواده – به عنوان یکی از مسائلی که امروزه جامعه ما با آن درگیر است – مرور شود…» 

در این کتاب در کنار هر آیه، رمزینه‌هایی (کیوآرکد) قرار داده شده‌اند که به ترتیل آیات، نکاتی درباره حفظ و نسخه صوتی و مجازی کتاب اختصاص دارند. این رمزینه‌ها در مجلد کوچکتر هم تکرار شده که با عنوان «مستورا؛ حفظ 12 فراز نورانی قرآن کریم» در 48 صفحه و در قطع جیبی منتشر شده است. در حقیقت مجلد جیبی، نسخه کوچک و خلاصه‌شده‌ ای از همان کتاب اصلی محسوب می‌شود که برای حفظ آیات مناسب‌تر است. 

چاپ اول مستورا در شمارگان هزار نسخه و با قیمت 100 هزار توان در اختیار علاقه مندان است.

انتهای پیام/

source

توسط