به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر به نقل از منیبان؛مسعود اقبالی درباره ناکامی تیم ملی فوتبال ایران در حفظ برتری ۲ بر صفر مقابل ازبکستان و کسب یک امتیاز از این مسابقه اظهار کرد: تیم ملی با این‌همه لژیونر و بازیکن باتجربه وقتی ۲ بر صفر از حریف خود جلو می‌افتد، باید سبک بازی خود را عوض کند. وقتی بازیکنان تیم میانگین سنی بالایی دارند، خستگی بر آنها مستولی می‌شود و تعویض‌ها در این شرایط مهم می‌شوند.

وی با اشاره به دستورات لازم کادر فنی تیم ملی به ملی‌پوشان تصریح کرد: در این شرایط باید بازیکنان را وادار کنیم تا تمرکز بیشتری داشته باشند، ساختار دفاعی را مستحکم کنند و اشتباهات کمتری مرتکب شوند. وقتی انرژی بازیکن تحلیل می‌رود، او تمرکز خودش را از دست می‌دهد. کادر فنی تیم ملی باید بازیکنان جوان را وارد زمین کند که چنین کاری را انجام ندادیم. ازبکستان هم تیمی کاملاً حرفه‌ای بود و از فرصت‌ها استفاده کرد.

مدرس AFC در مورد تعویض‌های امیر قلعه‌نویی، از جمله ورود روزبه چشمی به‌جای سردار آزمون بیان کرد: وقتی چشمی وارد زمین می‌شود، باید دستورات تاکتیکی را بداند و پشت و جلوی دفاع را پوشش بدهد. تیم ملی باید بازی مستقیم را در دستور کار قرار می‌داد و تراکم بیشتری در خط حمله ایجاد می‌کرد. خلأ بین بازیکنان باید برطرف می‌شد و دیدیم در صحنه گل اول، ازبک‌ها با زمان‌بندی مناسب از خلأ بین مدافعان ما استفاده کردند.

اقبالی با بیان اینکه ملی‌پوشان در جزئیاتی چون پاس دادن مشکل دارند، خاطر نشان کرد: این مسائل را بازیکنان باید در دوران نوجوانی و جوانی یاد بگیرند. اینکه سرمربی تیم ملی می‌گوید بازیکنان در زمین راه می‌رفتند، یک فرار رو به جلوست. مگر این مسئله امکان‌پذیر است؟ بازیکنان، نکات لازم را در زمین فراموش کردند و باید این موارد را تأکید کنید. اگر تیم ملی می‌خواست دفاع کند، این کار را باید بابرنامه انجام می‌داد.

وی به وضعیت صعود شاگردان قلعه‌نویی به دور سوم مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶ اشاره کرد و گفت: صعود تیم ملی به مرحله بعدی انتخابی به «اما و اگر» خورد. احتمالاً راهیابی ایران به این مرحله، به بررسی تفاضل گل میان ما و ازبکستان می‌رسد. به نظرم شرایط برای تیم ملی چندان خوب نیست.

کارشناس فوتبال کشورمان در پاسخ به این پرسش که چه میزان شانس برای موفقیت ایران در جام ملت‌های آسیا متصور است، تصریح کرد: به نظرم شانسی نخواهیم داشت! مقابل ازبکستان چنین شرایطی برای تیم ایران پیش آمد؛ خدا می‌داند چه اتفاقی مقابل ژاپن می‌افتد! استرالیا، کره جنوبی و عربستان هم تیم‌های قدرتمندی هستند و تیم ملی پس از صعود به دور حذفی، با مشکل مواجه می‌شود.اگر ژاپن، کره جنوبی و عربستان با تیم‌های اصلی خودشان وارد جام ملت‌های آسیا شوند، مشکل پیدا می‌کنیم. مگر اینکه آنها تیم‌های جوان خود را به مسابقات بیاورند (تا ایران موفق شود)! این کشورها برای خودشان استراتژی دارند و تیم ملی اصلی را برای جام جهانی می‌بندند. ما فقط دنبال نتیجه هستیم و بقیه مسائل برای ما مهم نیست.

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.

source

توسط