تیم ملی ؛ شجاع خلیل‌زاده بدون شکست با پیراهن تیم ملی

شجاع خلیل‌زاده هرگز با پیراهن تیم ملی شکست نخورده و طلسم بزرگی را در کارنامه دارد.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

اگرچه تیم ملی در این دیدار پیروزی را از دست داد اما مدافع تیم ملی در این بازی هم رکورد شکست‌ناپذیری خود را حفظ کرد؛ شجاع‌ خلیل‌زاده هرگز تیم‌ملی بازی را با باخت پشت سر نگذاشته و از این حیث رکوردی ویژه را در اختیار دارد.

شجاع برای اولین بار در اسفند ۱۳۹۰ به تیم‌ملی دعوت شد و در حالی که با تمجید از کی‌روش پای به اردو گذاشته بود، مقابل قطر روی نیمکت نشست اما کمی بعد برابر موزامبیک اولین بازی ملی خود را انجام داد.

با این حال بعد از جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۱ بود که شجاع رسما وارد چرخه بازیکنان ملی‌پوش شد. در دورانی که سیدجلال حسینی و هادی عقیلی در خط دفاعی تیم ملی پادشاهی می‌کردند او به عنوان یک چهره تازه وارد اردو شد و در این مدت ۷ بازی ملی هم انجام داد که اغلب آنها با پیروزی تیم ملی به پایان رسید.

در روزهای همه مسرور و خوشحال از ورود یک مدافع ملی تازه به تیم کی‌روش بودند، ناگهان همه چیز تغییر کرد. بعد از اینکه اختلاف کی‌روش و کرانچار باعث شد تا امید ابراهیمی و شجاع خلیل‌زاده به تیم ملی دعوت نشوند و به جام جهانی هم نروند، شجاع در مصاحبه تند و آتشین لیست کی‌روش را زیر سوال برد و گفت: «او بازیکنانی را دعوت کرده و می‌خواهد به جام جهانی‌ ببرد که در حد تیم ملی نیستند.»

همین جمله کافی بود تا او در لیست سیاه کارلوس کی‌روش قرار بگیرد و در بهترین سال‌های فوتبالش و زمانی که با سپاهان قهرمان ایران شد و با پرسپولیس به فینال آسیا رسید، بازی‌های تیم ملی را از تلویزیون تماشا کند.

اما روزهای سیاه شجاع با جدایی کی‌روش و ورود اسکوچیچ به پایان رسید. در اولین بازی‌های بعد از کرونا شجاع به تیم ملی رسید و دیگر هرگز از ترکیب خارج نشد.

در بازی‌های بدون باخت ایران (تا صعود) در مقدماتی جام جهانی، شجاع و کنعانی زوج ثابت تیم ملی بودند و با نمایش درخشان خود راه صعود به قطر ۲۰۲۲ را به اسکوچیچ نشان دادند.

شجاع در چهار سال ۲۴ بازی ملی انجام داد که تنها یکی با باخت همراه بود اما جالب است بدانید که در این بازی هم شجاع ۹۰ دقیقه به میدان نرفت و برابر کره تعویض شد. در دقیقه ۴۰ این بازی شجاع به دلیل مصدومیت از زمین بیرون رفت که تا این دقیقه هم نتیجه بازی صفر صفر بود و در ادامه کره دو گل به ثمر رساند.

به این ترتیب او در جریان ۳۲ بازی ملی خود در دوران کارلوس کی‌روش، دراگان اسکوچیچ و امیر قلعه‌نویی هیچ باختی را تجربه نکرد تا شکست‌ناپذیرترین بازیکن تیم ملی لقب بگیرد.

او حالا امیدوار است ۱۸ بازی ملی دیگر را هم انجام دهد تا وارد لیست باسابقه‌ترین بازیکنان ملی شود و شاید حتی این رکورد را برای همیشه پیش خود نگه دارد – البته شاید آن محرومیت ۷ ساله از پیراهن تیم ملی نبود، شجاع حالا به رکورد صد بازی ملی هم رسیده بود.

source

توسط