به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ روزهای فیلمبرداری سریال «سلمان فارسی» در حال سپری شدن است و مشکلی هم در این فرآیند وجود ندارد؛ در حالی که برخی با گمانه‌زنی‌های نادرست درباره انتخاب بازیگران و برخی موضوع توقف و مسائل مالی، به دنبال ایجاد مشکل برای این سریال تلویزیونی‌اند. اما همه‌چیز در شهرک غزالی با آرامش پیش می‌رود. 

تصویربرداری در کاروان‌سرای مرمر که یکی از لوکیشن‌های ایران باستان است پیگیری می‌شود و بازیگرانی همچون فرهاد اصلانی و محمدرضا هدایتی با مجموعه‌ای از هنروران جلوی دوربین‌اند. بهناز توکلی که در سریال «مختارنامه» نقش ام‌وهب را بازی می‌کرد در این فصل به گروه اضافه شده و جلوی دوربین رفته است. 

سریال , عکس , صدا و سیما , تلویزیون ,
اما در این راستا پیگیری‌ها نشان می‌دهد علیرضا شجاع‌نوری بازیگر سریال «سلمان فارسی» هم در شهرک غزالی جلوی دوربین حاضر شده است. 

نام بسیاری از بازیگران هم در عین حال به گوش می‌رسد که هنوز هیچ‌کدام قطعی نشده‌اند؛ از حسام منظور گرفته تا محمد فیلی و مجید مظفری و خیلی از بازیگران دیگر. اما آنچه مشخص است فصل ایران سریال «سلمان فارسی» به مجموعه‌ای از بازیگران داخلی و خارجی نیاز دارد که لوکیشن به لوکیشن این ترکیب مشخص می‌شوند. 

سریال , عکس , صدا و سیما , تلویزیون ,
طبق برنامه‌ریزی در کنار تصویربرداری بخش ایران، آماده‌سازی لوکیشن‌ها و برخی از موارد مربوط به فصل حجاز هم در دستور کار است. چرا که بنابر گفته سازندگان این سریال قرار است برای سال 1405 آماده شود. 

پیگیری‌ها درباره لوکیشن‌های سریال «سلمان فارسی» ما را به اینجا رساند که امکان دارد بدلیل مسائل جوّی، سرمای هوا، بارندگی و حتی آلودگی هوای تهران برخی از بخش‌های فصل ایران در لوکیشن‌های شاهرود و مناطق سمنان گرفته شود. حتی گروه به استان فارس و جهرم رفته بودند به خاطر وضعیت بومی از آن مناطق هم احتمالاً استفاده شود اما همه‌چیز به شرایط جوّی برمی‌گردد که این جا به جایی لوکیشن‌ها اتفاق بیفتد.

سریال , عکس , صدا و سیما , تلویزیون ,
اما در شهرک غزالی چه می‌گذرد؟ فرهاد اصلانی که نقش آبنوس تاجری را بازی می‌کند که کاروانسرا دارد و به همراه ویشنو مباشر خود که نقش آن را محمدرضا هدایتی بازی می‌کند، سلمان را از جِی به تیسفون می‌برند و نهایتاً به سمت شامات حرکت می‌کند. در کاروانسرای مرمر انبوهی از قومیت‌های ایرانی و خارج از ایران حضور دارند. از ترکمن و سیستانی و بلوچ تا عرب و چینی. 

سریال , عکس , صدا و سیما , تلویزیون ,
البته خبرهای دیگری از آماده شدن حدود 17 قسمت سریال به گوش می‌رسد که مراحل تدوین را گذرانده و تقریباً نهایی شده است. 

بازیگرانی همچون فرهاد اصلانی، داریوش فرهنگ، محمدرضا هدایتی، احترام برومند، رامونا شاه، علی دهکردی، مرحوم چنگیز جلیلوند، مهدی فقیه، محمدجواد جعفرپور، علیرضا مهران و چند بازیگر خارجی (از کشورهای تونس، ارمنستان، مراکش، یونان و …) و حدود 1500 بازیگر تئاتری و بومی جلوی دوربین این سریال رفته‌اند.

انتهای پیام/

source

توسط