یک مقام نظامی آمریکا تائید کرد که یک نفت‌کش متعلق به شرکتی مرتبط با اسرائیل روز یکشنبه در خلیج عدن توقیف شده است.

این مقام آمریکایی اظهار داشت: «به نظر می‌رسد که تعداد نامشخصی از افراد مسلح و ناشناس کنترل شناور سنترال پارک در خلیج عدن را در دست گرفتند.»

او افزود که «نیروهای ایالات متحده و ائتلاف» در نزدیکی این نفت‌کش هستند و اوضاع را از نزدیک زیر نظر دارند. 

سخنان این مقام آمریکایی هم‌راستا با اطلاعات منتشرشده از سوی «آمبری» شرکت فعال در عرصه امنیت دریانوردی است. این شرکت پیش از این از توقف یک کشتی مرتبط با اسرائیل در نزدیکی ساحل یمن خبر داده بود. 

به گفته این شرکت کشتی مورد نظر پیش از این از سوی نیروهای حوثی یمن تهدید شده بود. «سنترال پارک» متعلق به شرکتی مستقر در بریتانیا و مرتبط با اسرائیل است. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

نیروهای حوثی یمن هفته گذشته کنترل یک کشتی باری مرتبط با اسرائیل را در جنوب دریای سرخ به دست گرفته بودند. یک کشتی باری متعلق به یک تاجر اسرائیلی نیز روز جمعه در جریان حمله‌ای در اقیانوس هند آسیب دید. 

حوثی‌های یمن تهدید کرده‌اند که در واکنش به حملات اسرائیل به نوار غزه به کشتی‌های این کشور در دریای سرخ حمله خواهند کرد. آنها خود را بخشی از «محور مقاومت» می‌دانند که متشکل از گروه‌های شبه‌نظامی نزدیک به ایران در منطقه است. 

بنا به گزارش‌ها کشتی «سنترال پارک» نزدیکی بندر عدن در یمن متوقف شده است. به گفته شرکت «آمبری» یک کشتی تجاری در نزدیکی محل حادثه گزارش داده است که «هشت نفر با لباس نظامی سوار بر دو قایق» به «سنترال پارک» حمله کردند.

source

توسط