نیویورک‌تایمز به نقل از منابع ناشناس گزارش داد که درک شاون، مامور سابق پلیس آمریکا که دو سال پیش به قتل جورج فلوید محکوم شد، در زندان با چاقو مجروح شده است.

این پلیس سابق مینیاپولیس در سال ۲۰۲۱ به جرم قتل جورج فلوید به ۲۲ سال و شش ماه زندان محکوم شد. قتل جورج فلوید به دست آقای شاون در سال ۲۰۲۰ باعث اعتراض‌های گسترده و بی‌سابقه در آمریکا شد.

تصاویر ویدئویی منتشر شده از جریان بازداشت جورج فلوید نشان می‌داد که یک مامور پلیس بیش از ۹ دقیقه زانویش را روی گردن او فشار می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، اداره زندان‌های فدرال آمریکا حمله با چاقو و مجروح شدن یک زندانی در مؤسسه اصلاحی «توسان» در ایالت آریزونا که آقای شاون در آن نگهداری می‌شود را تأیید کرده، اما نامی از فرد مجروح نبرده است.

صفحه ایکس (توییتر سابق) یورونیوز فارسی را دنبال کنید

در بیانیه اداره زندان‌های فدرال آمریکا آمده است پس از آنکه مقام‌های مسئول، اقداماتی را برای نجات «جان یک زندانی» آغاز کردند، او برای درمان به یک بیمارستان محلی منتقل شد.

تحقیقات وزارت دادگستری آمریکا درباره پلیس مینیاپولیس در سال ۲۰۲۳ نشان می‌دهد که افسران این بخش به طور معمول به اعمال «خشونت‌آمیز و نژادپرستانه» متوسل می‌شوند.


source

توسط