به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، در حاشیه سفر جمعی از خبرنگاران کتاب به استان مازندران و بازدید از کارخانه چوب و کاغذ مازندران، و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از پروژه در حال احداث کتابخانه مرکزی ساری بازدید کرد.

سکینه خاتون مهدیان‌پور مدیر کل اداره کتابخانه های استان مازندران  در این بازدید گفت: احداث کتابخانه مرکزی مازندران از سال 86 آغاز شد، اما به دلایل مختلف این پروژه به پایان نرسیده است.
 
مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان مازندران گفت: برای این کتابخانه دو هزار متر زیر بنا و 750 متر ساختمان درنظر گرفته شده است. تا به امروز 70 درصد پروژه پیشرفت داشت. اما این بنا در زمانی طراحی شده که کتابخانه سنتی داشتیم، نیاز است که تغییراتی در ساخت آن ایجاد شود تا به اتمام برسد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در بازدید از این کتابخانه در حال احداث از   اختصاص 200 میلیارد تومان برای احداث و تجهیز این کتابخانه خبر داد. 
بنا به گفته مسئولان  در صورت تخصیص این بودجه، کتابخانه مرکزی مازندران سال آینده تاسیس خواهدشد. 

مهدی رمضانی دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور نیز در جریان این بازدید در سخنانی گفت: در حال حاضر هیچ‌کدام از پروژه‌های کتابخانه‌های مرکزی متوقف نیست و همه فعال هستند.اولویت ما ساخت کتابخانه مرکزی گیلان است و بعد از آن کتابخانه‌ هرمزگان تکمیل خواهدشد. 
او با اشاره به کتابخانه مرکزی خرم‌آباد گفت: مدل طراحی کتابخانه مرکزی در ایران پیش رو است. کتابخانه مرکزی مجموعه فرهنگی است که فعالیت‌های مختلفی با محوریت کتاب در آن انجام می‌شود. در کتابخانه های مرکزی تلاش شده فضای سنتی کتابخانه به سمت فضای به روز حرکت کند. کتابخانه مرکزی بیشتر خدمات محور  است و می‌تواند به ارائه تسهیلات به کتابداران، پیش‌رو باشد.

انتهای پیام/

source

توسط